Jdi na obsah Jdi na menu

Začínáme od spodních vstev II. - obrazová dokumentace

10. 7. 2010

Druhá část našeho rozhovoru se specialistkou na výběr spodního prádla, slečnou Lucií Bozděchovou, se týká už praktické stránky věci. Namátkou jsem zabloudila do e-shopů s širokou nabídkou nejrůznějších podprsenek a vybrala jsem takové obrázky, na kterých je něco špatně. Lucka mi chválila výběr, já jí děkuji za věcné komentáře.

 

 

 

 

 

Jak nemá vypadat podprsenka a proč

 

 

1.jpgToto je ukázka snad všeho, co může být špatně. Jak vidíme na první pohled, košíčky jsou tak malé (asi tak o 3 čísla), že jejich vrchní okraj doslova půlí prso na dvě části (D). Tento „efekt dvojitých prsou“ je jistě mnohým znám, velice nepěkně to vypadá i pod tričkem. Kostice jsou také kompletně špatně. Kostice má lemovat prso tak, že bude celou svojí plochou spočívat na hrudníku, což se tady zjevně neděje, výrazně odstává mezi prsy (C), není taky zcela správně pod prsem, ale o něco níž (E - povislá prsa i v podprsence). Na vnější straně pak končí tam, kde ještě má být prso v košíčku (B), kostice má pokračovat až na úroveň rameního kloubu a podpažní jamky. Ramínka pak mají pro takto velká prsa naprosto nedostačující šířku (A), při delším nošení by došlo k nepříjemným otlakům. Při správně zvolené velikosti by také prsa byla více pozvednutá a rozhodně by měla lepší tvar.

 

 

 

 

 

 

 

2.jpg

  V tomto případě zřejmě půjde o podprsenku s nějakými „vychytanými“ vycpávkami pro plnější dekolt. Když odhlédneme od toho, že si tu zařádil spíš Photoshop než podprsenka, reálný výsledek je dosti tristní. Kostice nesedí správně ani v tomto případě (viz. značka),  košíček funguje spíše jako krytka na bradavky. Prsa pak působí jako by byla umístěna spíše kdesi na žaludku. Ramínka jsou zařízlá (obvod je pravděpodobně příliš velký, tak nesou většinu váhy prsou právě ona).

 

 

 


3.jpg

 

Na tohle se nedá ani koukat. To je projev čirého zoufalství. Košíček opět minimálně o dvě čísla menší, což způsobuje i to, že se obvod zařezává, (D) ačkoliv je nejspíš dokonce větší, než slečna reálně potřebuje. U kostice na vnější straně je „krásně“ patrné, jak moc špatně sedí (C). Zarývá se do měkké části prsu, která by měla být uložena v košíčku (ve kterém na něj však kvůli špatně zvolené velikosti už nezbývá místo). Stejně jako u obou předchozích pak košíček zakrývá asi tak polovinu toho, co by skutečně zakrývat měl (A - mám pocit, že tu jsou dokonce vyretušované části prsních dvorců, ale tím si nejsem jistá) a váha prsou spočívá na ramínka, která se zařezávají (B).

    

           

          

4.jpg

Opět se o slovo přihlásil přítel Photoshop, nicméně s tímto dílem zkázy už nic neprovedl, protože to snad ani nešlo. I bez jeho zásahu by touto podprsenkou bylo prso šíleně zmáčklé (počítačová úprava pouze eliminovala efekt dvojitých prsou), kostice, jak vidíme, opět nesedí na hrudníku (A), důkazy o tom, jak v podpaží prso utíká z košíčku byly „zdatně“ zafotošopovány. (B) U tohoto střihu podprsenky je nutné dbát hned na několik věcí. Bude sedět jen ženě, jež má prsa posazená daleko od sebe a košíček by mel prso zakrývat přibližně až do míst, kde jsem nakreslila čáry, možná o malý kousek níže, ne však o moc. I na tom je vidět, jak zoufale malé košíčky zde byly zvoleny.

 

 

 5.jpg


 

 

Zde, když pomineme nevkusnost celého modelu, asi největší klasika. Obvod je tak velký, že se vytáhne jak žvýkačka, sotva zahýbeme ramínky. To dělá i většina českých žen. Místo aby zvolily odpovídající košíček na svém obvodu, radši sáhnou po stejném košíčku u obvodu většího a snaží se to dohnat utažením ramínek. Takhle to pak dopadá. Skutečně pohled pro bohy.

 

 

 

 


 

 6.jpg     

Ač se to může jevit zvláštní, tohle je z toho všeho, co jsem zatím okomentovala, asi nejmenší katastrofa. Na takto velkých prsou pouze veškeré nedostatky více vyniknou. Zde by stačilo zvolit větší košíček, čímž by se nám kostice dostaly na hrudní kost (A) a uvolnilo by se napětí obvodu, které způsobuje tu nehezkou rýhu uprostřed hrudníku. Stejně tak by kostice na vnější straně (C) končila tam, kde končit má. Ramínka by se přestala zařezávat (B), protože by váha byla z velké části nesena obvodem a látka na košíčku by se přestala krabatit (D - takto shrnutá látka v 90% případů poukazuje právě na nutnost většího košíčku).

 

 


Omlouvám se za šílené naformátování příspěvku, obrázky měly tendence odkopávat text na všechny strany, asi byly dotčené. V průběhu příštího měsíce přinesu třetí, poslední část rohovoru, která bude ryze praktická. Vydám se do terénu a mým cílem bude vybrat si skvěle padnoucí poprsenku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

A co IMRVÉRE VELKÉ košíčky?!

(Kristína, 2. 9. 2010 23:39)

Výborně, to jsem ráda, že jsem se dozvěděla, jak je špatné, když má někdo MENŠÍ košíčky, ale teď mi prozraďte, jakou podprsenku mám nosit s obvodem 65 a velikostí malé holky (sotva A). Děkuji.

Re: A co IMRVÉRE VELKÉ košíčky?!

(Lucie B., 3. 9. 2010 14:46)

Košíček A na správném obvodu je rozdíl cca od 2 do max. 5 cm mezi obvodem pod prsy a pres prsa (ne jak se snazi vyrobci namlouvat 12-14). Velikost košíčků se s obvodem mění (třeba košíček 80A je např. stejně velký jako 70C-D a 60F-G) a upřímně pochybuju, že máte vyzkoušený obvod 60. V takovém případě vaše prohlášení o velkém áčkovém košíčku nemá příliš velkou váhu ;-)

Finally

(Katka V., 27. 8. 2010 18:56)

Krásně názorně ukázáno.

díky!!!

(Fidorka, 27. 7. 2010 15:35)

tak tenhle článek nemá chybu! konečně vím, co jsem potřebovala. Díky za tvůj web, máš to moc pěkný a je vidět, že články mají hlavu a patu a hlavně spoustu užitečných informací. Určitě jsi tomu věnovala hodně času. No klobouk dolů a jen tak dál! těším se na další ;)
(jen malá poznámečka - nevim, jestli to dělá nastavení mého monitoru, ale jas i kontrast mám na maximum - tady dole v komentáři to hnědé písmo není na tmavém pozadí moc vidět a hůř se to čte, ale to je jen takový detail, jinak máš stránky fakt moc hezký)

velke kosicky

(Lenka, 26. 7. 2010 11:22)

pri prochazeni pradla v debenhams v praze na vaclavaku jsem tam videla spousty hezkych podprsenek pro mne "padakovych" velikosti ( mam mala prsa, takze me ty velke kousky uvadi v uzas .)) myslim, ze jich meli nekolik i v opravdu rozumnych cenach..

zajímavý

(Veronika, 20. 7. 2010 9:00)

Postřehy jsou přínosné, bohužel ale jen pro ženy, které mají typicky české velikosti 75-80 B či C.

Já mám velikost 80 F, a tak si moc vybírat nemohu. Nákup nové podprsenky je pro mě hororová výprava, kdy odcházím s depresemi. Narazila jsem i na některé obchody, kde vůbec mohu uvažovat o tom, že si vyberu - ovšem cena podprsenky tam začíná na 1 200,- a těch, které mi sedí, tam mají tak jednu dvě.

V reálu jsem tak ráda, že podprsenka nedělá dvojitá prsa, neřeže mě kostice do podpaždí a ramínka jsou ušita tak, aby se nezarývala do ramen, ale zároveň nebyla tloušťky 4 centimetrů. Problémem je především kombinace "malého" obvodu hrudníku a velkých prsou. Aby prsa držela, tak je třeba i zadní část mohutná - a to už jsme u toho, že pod letní šaty si podprsenku "pancéřové brnění" moc brát nechci.

Nějaké posazení kostic na hruď dopředu mezi prsy je pro mě nemožné.

V reálu to skončilo tak, že jsem si na dovolené ve skandinávských zemích (ženy zde mají větší velikosti než u nás) koupila pár klasických a pár sportovních podprsenek. Ty sportovní nemají kostice a příjemně drží i prsa mé velikost - na svém místě, takže nosím často je a oblečení si vybírám tak, abych pod něj podprsenku schovala.

Re: zajímavý

(Anique, 20. 7. 2010 9:41)

Já se jen strašně těším, až vyrazím do terénu pro reportáž o vybírání podprsenky... údajně bych měla mít 65H nebo 30FF (nebo ještě o kousek menší obvod a větší košíček). Na Triumf mám chuť se mrknout, slyšela jsem různé hrozné věci:)

Re: zajímavý

(Lucie B., 21. 7. 2010 13:54)

Sama mám 70H, jsem chudá studentka, ale na prádlo si odložím finance vždycky. Za zdravotní problémy mi to opravdu nestojí a prádlo za 1200 mi narozdíl od toho za 500 vydrží věky.

Jinak z modelek na obrázku nemá 75-80 B či C ani jedna... Tipuju je všechny od 60 do 70 a košíčky tak D-J. 75-80 B je chlap, co začíná posilovat

Re: Re: zajímavý

(Lucie B., 21. 7. 2010 14:00)

kostice mi mimochodem mezi prsy sedí dokonale a to mám prsa úplně u sebe. Pokud vám ne, pak je na vině špatně zvolená velikost (veký obvod, malý košíček).

nenormální prsa :/

(Veronika, 20. 7. 2010 9:37)

ještě poznámka ... a nesnáším značku Triumph. Strašně špičatí prsa. Ty moje jsou spíše placatá a rozlehlá, než malá a špičatá a podprsenky od Triumphu mi nikdy žádná nesedla. Při zkouškách mi prsa lezla bokem ven a ve špičce košíčku zůstávalo centimetrové volné místo. V tričku to musí vypadat šíleně.