Jdi na obsah Jdi na menu

Úvod do barevné typologie

18. 6. 2010

 

Není to tak dávno, co jsem kompletně vyřadila šatník a běžela pro nové (spíš staré) oblečení. Jediné místo kde si umím vybrat je second hand, takže jsem chodila domů s batohem plným věcí. Za poslední rok jsem totálně překročila z jednoho stylu oblékání do daleko osobitějšího, jemnějího a harmoničtějšího. Z černé a černé a černé se postupně stala hnědá, modrá, šedá, zelená a skoro jsem omdlela u výběru starorůžového trička. Proč? Přestěhovala jsem se, přestala jsem mít tolik času na sebe (od té doby se nelíčím a už 4 týdny se potřebuju obarvit, nohy mi zarůstají mechem - přitom znám stovku spolehlivých receptů, jak si na všechno čas vyšetřit) a je daleko jednoduší pořídit si barvu odpovídající mému barevnému typu, než ty neodpovídající neustále dolaďovat, odpoutávat pozornost od nehezkostí s tím spojených. Když si vezmu černou nenalíčená a ještě třeba v létě, když jsem opálená a zčervenalá, tak jsem prostě hnusná stará mladá. Jaké bylo moje překvapení, když jsem si poprvé v životě vzala na sebe odpovídající barvu a moje tvář najednou dostala jiný rozměr...

 

Než sem napíšu hromadu teorie (kéž bych měla čas i na fotodemonstaci), dovolím si uvést svou vlastní zkušenost. Po přečtení knihy na toto téma jsem začala vnímat barvy jinak. Začala jsem se soustřeďovat na to, jak se vedle sebe ovlivňují, pomalu jsem začala vnímat rozdíly mezi jednotlivými barevnými typy žen a následně i mužů a na ulicích v davech, v metru, všude jsem začala trpět:) Jako nejzajímavější věc mi přišlel fakt, že do doby než jsem znala svůj typ jsem si vybírala zásadně ty nejhorší barvy. Naprosto prvoplánově. Uvědomila jsem si jak moc jsem byla ovlivněná tím, co se mi líbí a jaká bych chtěla být a vůbec mi nezáleželo na tom co mám a na čem můžu stavět. 

Typologie je založená, jak již bylo psáno, na vzájemném působení barev. Jedná se o barvu očí, vlasů a pleti vůči sobě, navíc vůči konkrétnímu oděvu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosím,

(Cizinka, 4. 10. 2010 14:20)

kdy už to bude? :-)

:-)

(Lalaith, 9. 9. 2010 20:13)

Tohle jsou moc fajn stránky a jsem ráda, že jsem na ně narazila a těším se na každý nový článek! Děkuju za ně, za zájem o řemesla a trochu lidského přístupu v uspěchané době :-)

Knížka

(Pertakoin, 24. 6. 2010 15:51)

Tak na obrázky už se moc těším :)
A kteroupak dobrou knížku jsi to přesně četla?

Re: Knížka

(Anique, 24. 6. 2010 21:17)

Jmenovalo se to nějak jako "Barevná typologie", bohužel si nepamatuju autora (už je to cca tři roky a měla jsem ji půjčenou). Každopádně byla staršího vydání:)

!

(Káťa, 20. 6. 2010 15:50)

Fotodemonstrace! Fotodemonstrace! :-)

Re: !

(Anique, 20. 6. 2010 18:59)

Časem určitě fotodokumentace bude... chtěla bych se dopracovat toho, aby zde byly ukázky každého barevného typu... Ač fotografie i monitory zkreslují, bude to lepší než nic:)